START arrow Nasze sukcesy arrow BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY - KONKURS PLASTYCZNY

        


BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY - KONKURS PLASTYCZNY

Dnia 9 stycznia 2018 r. w Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się gala wręczenia nagród konkursu „Bezpieczna droga do szkoły. Organizatorem wydarzenia był Miejski Zakład Komunikacji wraz z poszczególnymi samorządami powiatu ostrowskiego, w tym Gminą Sieroszewice.

„Bezpieczna droga do szkoły” to konkurs plastyczny adresowany do dzieci klas I szkół podstawowych. Zadaniem uczniów było przedstawienie w formie rysunku, malowanki, wycinanki, wyklejanki bezpiecznej drogi do szkoły. Celem projektu było upowszechnienie wśród uczniów znajomości przepisów o ruchu drogowym oraz zasad bezpiecznego korzystania z infrastruktury komunikacyjnej. Trzecia już edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, bo wpłynęło ponad 300 prac.

Laureatką konkursu z naszej szkoły została Nikola Niełacna, która otrzymała nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Sieroszewice oraz Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim.

Wszystkie nagrodzone prace plastyczne zostaną już niedługo nadrukowane na jednym z autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji. Autobus ma przypominać wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o zasadach zachowania bezpieczeństwa na drodze.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

 
Jedziemy na wakacje  
do lasu, nad wodę.  
Prosimy ciebie, słonko  
o piękną pogodę.